Wednesday, May 1, 2024
Home > Evenimente > Congresul Federatiei Sindicale a Educatiei si Stiintei din Republica Moldova-Chisinau, 4-6 martie 2020

In perioada 04 – 06.03.2020 a avut loc la Chisinau  cel de-al VII-lea Congres  al Federatiei Sindicale a Educatiei si Stiintei ( FSES)  din Republica Moldova.
Delegatia FNS Alma Mater a fost formata din presedinte A. Hadar, presedinte de onoare R. Bobulescu, vicepresedinti Laura Olteanu si I. Agape, consilier St. Grigoras , secretar general M. Butu.
Domnul profesor Ghenadie Donos a fost reales in functia de presedinte al FSES  iar doamna Nadejda Lavric a  fost realeasa in functia de vicepresedinte. Ii felicitam si le dorim succes!
Cu aceasta ocazie a fost semnat un Acord de Colaborare intre cele doua  federatii sindicale.