Sunday, May 5, 2024

Oferta 7card pentru membrii sindicatului

Despre 7card, pe scurt

Ce este 7card:

Pentru companii/angajatori – un beneficiu extra-salarial acordat angajatilor si care, incadrat in ansamblul politicilor de resurse umane, contribuie ca un factor motivator al membrilor echipei. Nu este disponibil ca produs de retail, ci doar ca unul adresat exclusiv companiilor pentru fi oferit de catre acestea angajatilor lor.

Pentru angajati – este o recompensa pentru o treaba bine facuta, o sustinere concreta din partea angajatorului lor pentru a avea acces facil la cea mai mare varietate de activati sportive si de relaxare.

Produsul 7card:

Un abonament unic care permite accesul zilnic in intreaga retea de 700+ centre din 54 de orase si in care pot fi practicate 40+ activitati diferite de sport si relaxare (gym, fitness, piscine, escalada, dansuri, gimnastica, squash, tenis, volei, baschet, plimbari cu bicicleta, etc.)

Un abonament flexibil, care poate fi suspendat sau reactivat lunar, cu un pret fix (un pret unic pentru Bucuresti – ofera acces in intreaga retea nationala si un pret unic pentru Provincie – ofera acces la intreaga retea nationala mai putin Bucuresti). Prin urmare poate fi folosit cu egala libertate si de cei al caror job presupune deplasari frecvente in teritoriu.

Cel mai nou produs care a intrat in familia noastra este 7Card @Home – unde poti practica sport din confortul casei tale la un cost unic in piata din Romania.

Sustinerea Companiei:

7card ofera Companiilor, in functie de nivelul contributiei companiei si de numarul de abonati:

* o grila de reduceri suplimentare ale pretului (cu impact in reducerea partii platite de Angajat)

* un pachet de extra beneficii gratuite acordate Utilizatorilor (Asigurare 7card, free trials pentru angajati)

Efort administrativ si de comunicare:

7card are o suita de procese si tool-uri automatizate care reduc la minimum efortul administrativ al Companiei in gestionarea acestui beneficiu (in cazul alegerii sistemelor complet automatizate, consumul de timp estimat lunar de catre persoana desemnata gestionarii este de 30 minute!). Totul dublat de serviciul unui Manager de Cont dedicat.

7card asigura de asemenea o varietate larga de materiale de comunicare pe diverse suporturi (format electronic sau fizic), actualizate constant si livrate companiei cu informatii personalizate pentru le face gata de distribuit angajatilor.

Pentru utilizatori, procesul este in egala masura de simplu, usor de urmat si putin consumator de timp – solutii web based sau prin intermediul aplicatiei digitale descarcate direct in telefonul mobil al utilizatorului. Este de asemenea disponibil serviciul de Suport Clienti, contactabil prin telefon, email, mesagerie in mobile app/website/facebook.

Ce îți oferă?
•ACCES la 40+ activități de relaxare și sport: piscina, tenis, squash, escaladă, karate, dansuri, fitness,aerobic,etc.

•ACCES la cea mai extinsă rețea de centre sportive: peste 700 de parteneri în toată țara

Alte beneficii:
2 Însoțitori: Deoarece este mai fun să te joci împreună cu cineva, 7card îți oferă posibilitatea de a înscrie în program și alte 2 persoane dragi: 1 prieten + 1 membru al familiei.
Family Pack: Utilizatorii 7card pot face abonamente 7card membrilor familiei:

•2 Însoțitori adulți
•2 copii (sub 16 ani):
– 20% reducere din prețul abonamentului angajatului pentru abonamentul primului copil înscris
– 30% reducere din prețul abonamentului angajatului pentru abonamentul celui de-al doilea copil înscris

*reducerea pentru copii se aplică la prețul abonamentului standard

7card mobile app!
Aplicația pentru mobil este ușor de folosit și reprezintă modalitatea de acces la sală.
Poți să o folosești pentru  a găsi centrele și activitățile preferate din rețeaua 7card.

Alte funcționalități: activarea / suspendare abonamentului, plata acestuia, modul de notificări și informații.-

—————————-Oferta Comerciala 7Card—————————————————

Esita doua tipuri de pachete 7card:

1. Pachetul FULL – Ofera acces nelimitat in atat in centrele sportive cat si in activitatile sportive online (Fitness, Mindfulness, Yoga, Activitati pentru copii)

2. Pachetul @Home – iti ofera accesul doar la activitatile online disponibile in aplicatie (,Workout, Fitness, Mindfulness, Yoga, Activitati pentru copii etc) la un cost unic de 49 lei/tva inclus

Costul de baza este 111 lei pentru Iasi

Costul pentru 7Card @Home este de 49 lei

Acest cost poate fi redus daca  sindicatul  sustine coplata abonamentului, diferenta fiind achitata de catre angajat. Compania/sindicatul poate   contribui cu 11-15  lei/luna/ abonat activ ,caz in care  angajatul plateste  corespunzator 100-96 lei in Iasi.

——————————————————————————————————————–

Tot ce trebuie să faci ca să ai parte de 7card, este să:

1. Ai cont de Utilizator 7card.Precizam ca acest cont se poate face doar prin afilierea la 7card a  angajatorului tau.

2. Ai aplicația instalată pe mobil.

O găsești acum în Google Play și în App Store.

Cum îți faci cont de Utilizator 7card?

Înscriere pe link personalizat. Odată ce te-ai înscris, ulterior datele tale vor fi urcate în sistemul nostru și vei primi un e-mail de la 7card.

Când deschizi e-mailul, dă click pe butonul “FĂ-ȚI ȘI TU CONT!”, apoi îți generezi o parolă și gata! Următorul pas e să intri în aplicație și să te conectezi cu noul cont creat și parola aleasă de tine – așa vei avea acces la rețeaua 7card.

Cum ai acces în Retea?

Pas 1. Apasă pe butonul ACCES din aplicația 7card.
Pas 2. Scanează codul QR generat de aplicație la recepția centrului în care te afli.
Pas 3. Dacă ai abonamentul activ, primești acces.

Cum te dezactivezi?

Printr-un e-mail la 7card@benefitseven.ro, un telefon la 021.539.77.70 sau anunta HR-ul. Abonamentul 7card se prelungește automat, iar suspendarea se poate face cu 7 zile înainte de următoarea perioadă de calcul.